Zničila jste si vlasy domácím barvením?

Home / Blog / Zničila jste si vlasy domácím barvením?

Možná jste chtěla pouze změnu nebo už bylo třeba zakrýt šediny, tak jste sáhla po barvě na vlasy a v klidu domova hurá na to. No jo jenže ono se ukázalo že více než parádu, jste si způsobila škodu na vlastních vlasech. Otázkou je co teď s tím?

Barvení ovšem není jediný faktor ,kterým si ničíte své vlasy. Vedle genetiky a špatné stravy ale patří mezi nejčastější škodiče. Různé domácí experimenty a nedodržování pokynů na barvách jsou pro vlasy velkým rizikem. Ikdyž jsou barvy označovány jako pečující a ošetřující, vždy jde o obrovský zásah do struktury vlasu a ten se samozřejmě odrazí na kvalitě vlasu.

První příznaky poškození objevíte na konečcích vlasů, které se vysušují, lámou a třepí. Proto je důležité je pravidelně zastřihávat, ideálně jednou za dva měsíce.

Jak pečovat o barvené vlasy?

Barvený vlas je nutno považovat za velmi zatížený a ikdyž zatím nevypadávají je nutno dopřát jim dvojnásobnou péči. Vlasy se barvením stávají sušší, pórovité, mají nepravidelnou strukturu a jsou křehké. Kosmetika, která jim pomůže má být bohatá na vitamíny, proteiny a keratin, jež má schopnost vlasy vyhlazovat a vyplnit tak drobné trhlinky na vlasech. tyto přípravky je ale nutné vybírat dle typu vlasů, protože míra poškození barvou závisí i na tom jaké jsou vlasy. Může se tak snadno stát že nesprávným výběrem vlasy ještě více zatížíte, bez ohledu na o jak moc kvalitní výrobek to bude.

Barveným vlasům je dobré dopřát vlasové masky či séra. Pro výživu nejen barvených vlasů je vynikající i arganový olej, který můžete použít jako zábal. Blahodárné účinky také mají bylinné preparáty  ze jmelí, kopřivy, meduňky chmele apod.

Abyste udržela zdravé vlasy, je nutné i prodloužit interval mezi barvením. Když už máte vlasy obarveny, snažte se barvu uchovat co nejdéle aby se nevymývala. Prvním krokem je vyřadit ze svého portfolia výrobky obsahující alkohol což jsou třeba laky na vlasy, tužidla a gely. Pokud se bez laku na vlasy neobejdete, já vás chápu protože někdy dá práci vytvořit účes. Nahradila jsem ho ale zdravější alternativou.

 

Časté mytí či koupání v bazénu urychluje vymývání barvy a na vlasy navíc působí i chlor což je více vysušuje. Berte to v létě v potaz. Blednutí barvy způsobuje i UV záření takže vhodnou ochranou před působením slunečních paprsků je Bezoplachové sérum.

Čím vlasům nejvíce škodíte?

Výše jsem již psala, že používáním nevhodných přípravků- ať už neodpovídají vašemu typu vlasů nebo obsahují nevhodné složky. Vlasy si můžete poškodit ale i zdánlivými maličkostmi, jako například špatnou technikou při foukání, kdy je fénujete v předklonu nikoli po směru růstu.Také každodenním žehlením či foukáním a hlavně tím barvením v domácích podmínkách.

Barvíte si i vy své vlasy? Zajímá vás blíže péče o vlasy?

Napište mi a poradím vám.

Více článků najdete na www.renatarecmanova.cz/blog

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *