Stará láska nerezaví…aneb jak na přechozený obchodní „vztah“?

Home / Blog / Stará láska nerezaví…aneb jak na přechozený obchodní „vztah“?

„Stará láska nerezaví.“ -hlásá pradávné moudro a nejspíš na tom něco bude. Ovšem není láska jako láska. V podstatě je ale vše stejné jako ve vztahu muže a ženy. Ze zvyku zůstat je sebevražda ale ta vybudovaná léta člověka mrzí. A zvlášť když jsou ve vztahu i děti. Já zde mluvím o lásce profesní. O takové, která vybudovala něco velkého a těch dětí- klientů je mnoho. Nepíši zde o vztahu dvou lidí, kdy jste spolu tak často, tak dlouho a bez akce, změny či přírustku, že prostě láska hraje na schovávanou. Myslím vztah firma versus podnikatel.

Také se vám to stalo? Ať už s partnerem lidským nebo profesním? Já se přiznám, mně ano! Velmi mně to tížilo a nevěděla jsem kudy kam. Vlastně jsem vám to nejdříve ani nechtěla přiznat, jenže to by nebylo fér a vznikaly by dále spekulace. Podpořilo mne hned několik úspěšných podnikatelů z mého okolí a uklidnili mně, že nejsem jediná komu se toto stalo.

V průběhu života, vás může potkat mnohé. Tak jako v manželství si slibujete v dobrém i ve zlém, nemoci či ve zdraví, pomyslně slíbíte totéž když vstoupíte s nadšením do MLM. Tak jako ve vztahu během let zažíváte ohromné chvíle štěstí, stejně i v podnikání se vznášíte na obláčku úspěchu a jedete na vlně flow. Jenže není svět jen černý nebo bílý. Poskytuje mnoho odstínů a tak přicházejí děti a s nimi bezesné noci, strach o ně a vše nové. Třeba i starosti, hádky či uražené ego… Vztah dostává zabrat a najednou přichází nová etapa. Nová škola kde zjistíte, že žít „v dobrém“ umí každý frajer levou zadní. Umění spočívá v tom, přežít i tu kapitolu „ve zlém“. Tady přichází opravdová zkouška vztahu. To vše co popisuji si jednoduše promítněte do vašeho podnikání. Prostě vaše činnost od prvního „rande“ po dnešní stav. Může se také stát, že ikdyž okaté krize jsou v nedohlednu, vztah se jaksi přechodí. Znáte to „Když se nevezmou do sedmi let, rozejdou se“ ? Nebo „Sedmý rok je kritický“? Znám spoustu párů, kde se z lásky stal tlustý kamarád a následoval rozchod. Jeden z partnerů chtěl prostě od života něco víc. Totéž vás může potkat i v práci ať už podnikáte nebo jste zaměstnaní. Pravda, u mně to byl rok druhý ale ano prošla jsem si tím, profesně. Já jsem ale to VÍC našla ve stávajících vodách.

„Tohle se prostě muselo stát, jinak by se to nepohnulo dál…“

V mém životě se snažím řídit heslem „Buď se z toho posereš nebo se na to vysereš“ Dámy prominou ale tak to postě je. Zkrátka a jednoduše z každé blbé situace si lze vzít něco pozitivního pro sebe. Buďto to uvidíte hned nebo posléze. Hlavní je, že na to přijdete. V takové krizi, která se může objevit velmi nenápadně, se začnete ocitat pouze mezi lidmi kteří vás nepodpoří, stáhnou hlouběji, řeší jen negativa a vy si podvědomě začnete hledat další a další důvody proč NE. Samozřejmě zákon přitažlivosti zafunguje spolehlivě i zde a už se to na vás valí jako z náklaďáku a to nejen v profesním životě. Pokud nevíte co je zákon přitažlivosti, doporučuji film Tajemství, tam je to hezky popsáno. Nicméně zpět k věci. V tomto okamžiku je velmi rozhodující jak moc se necháte strhnout nebo budete bojovat. Mně to, troufám si říci, trvalo dost dlouho, než jsem si našla způsob jak se z toho dostat.

„Najděte si způsob, jak se zvednout jinak se v tom utopíte a hladina se uzavře.“

Jakmile promrháte šanci se z toho dostat, musíte začít znovu a jinde. Já jsem cítila, že potřebuji na nějaký čas klid a ticho. Tak nějak stručně vyresetovat a odpočinout si od všeho. A na dovolené mi to došlo naplno!!!

Stalo se nám totiž, že jsme prostě vůlí osudu odletěli sami dva, bez našich dětí, byť plány byly jiné. Nejdříve to vypadalo, že dovolená bude úplně na houby protože bez dětí to přece není ono. Jenže my jsme se rozhodli, že si ji užijeme a pojmeme ji tak, jak by to s našimi mrňaty nešlo. Takže jsme chodili na noční procházky a konečně viděli moře v noci, prozkoumali okolí, vyrazili na výlet autem na druhý konec pobřeží, vydali se přes skálu na odlehlou pláž a jeli na výlet na ostrov Spinalonga a spoustu dalších dobrodružství. To vše bychom nemohli udělat kdyby naše děti byly s námi. V té době mi došlo, že jsem na děti fixovaná tak, že jsem si neuměla ani představit taková dobrodružství bez nich. A co více, utužilo to náš partnerský vztah, kdy jsme se spolu nasmáli a bláznili jako kdysi v době našich prvních rande. Naše manželství bylo a je krásné, jen jsme byli jaksi zkostnatělí v roli rodičů a unavení ze všech starostí, které přináší každodenní životní shon.

„Dovolená bez dětí, to bude hrůza, mysleli jsme si. Opak byl pravdou. „

A to bylo přesně ono co potřebovala moje profesní láska. Potřebovala jsem prostě dovolenou „bez dětí“ a také pocítit, že to co jsem doposud dělala nebyl zvyk ani nutnost financí ale prostá potřeba vyjádřit svou spokojenost. V dalekém Řecku, mi ta situace sedla tam kam bylo potřeba a mně se neskutečně ulevilo protože najednou se ta cesta ukázala čistá, jasná a odhodlaná. V tom záměru mně utvrdilo uvědomění kdy jsem nutně potřebovala pár našich produktů, včetně dámských hygienických potřeb a nic z toho co jsem si tam na rychlo koupila ani náznakem nesplňovalo má očekávání. Co víc! Doslova mně štvalo, že ty své výrobky nemohu v Řecku koupit jen tak a tloukla se do hlavy, že jsem je nechala doma.  Určitě vás napadlo proč jsem si nevzala výrobky sebou. Jednu část jsem si vzala a druhou v tom nenadálém zmatu nechala doma, stejně tak jak jsem dcerce omylem zabalila k babičce úplně jiné věci.

„Přistihla jsem se, že se těším na balíček novinek, které mně čekají doma.“

Novinky a s nimi čerstvý vítr do našich řad, jsme už potřebovali jako sůl. A já jsem se po delší době těšila, až si vše vyzkouším, očichám a dokonce i ochutnám. Jak natočím videa a nadšeně přednesu klientkám vše co jsem se dozvěděla. Takže vás srdečně vítám na palubě tianDe v plné síle a plujeme dál.

Už jste zažili podobný profesní skluz? Uměli jste si to přiznat? Zabojovali jste?

Napište mi o tom do komentáře nebo třeba soukromou zprávou na můj Facebook.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *