Je práce z domu opravdu výhodou?

Home / Blog / Příležitost / Je práce z domu opravdu výhodou?

Pro člověka, který každý den vstává do práce nepředstavuje tzv. home office žádná úskalí.
Tato forma práce má mnoho výhod a zároveň vyžaduje pevnou vůli, řád a disciplínu.

Jako maminka na rodičovské dovolené jsem s dcerkou začínala s prací z domu v době, kdy šla spát kupříkladu po obědě. Také večery, kdy děti spaly a manžel byl v práci byly vždy pracovní. Jakmile dcerka začala chodit do školky, paradoxně se hůře pracovalo, a proto jsem pátrala po způsobech, jak si pomoci.
Za celou dobu mého podnikání jsem objevila několik výhod i nástrah. Začnu nástrahami, ty si většina adeptů nepřipouští. A jak se říká „Kdo je připraven, není překvapen „.

Podívejme se na 5 důvodů, proč ANO!

1) Nemusíte běžet do kanceláře kvůli šéfovi

Jediný šéf, který vám vynadá nebo také omluví pozdní příchod jste vy sami. No, kdo by spěchal, když nedostane pověstné Áčko že. To máte každý den 30 minut a za týden je to 2,5 hodiny času, který nikdo nevrátí. Ruku na srdce, za 2,5 hodiny jste schopni vyřešit mnohé. Pokud se to týká i vás zapracujte na disciplíně. Ten pocit, že zvládnete začít podle plánu, je k nezaplacení.

 

2) Nemáte danou pauzu

Tady důrazně varuji a nabádám k tomu, abyste si vyhradili čas na jídlo. Zapomeňte na rychlou kávu a 8 hodinovou jízdu bez vody, jídla a pauzy. To je nejrychlejší cesta do hrobu. Nemluvě o tom, že tento stres se odrazí ve vašem podnikání i komunikaci s okolím.
Snadno se vám tak může stát, že ztratíte hmotnost, zdraví i sílu. Určete si, proto v jakých intervalech budete pracovat a jak dlouhé přestávky budete mít. Budík na vašem mobilu dokonale poslouží.

 

3) Sami si vytváříte práci

V závislosti na oboru, ve kterém pracujete, jste odkázáni pouze sami na sebe ve vytvoření obsahu práce. Nestojí nad vámi šéf, který řekne, co máte dělat, šéfem jste pouze Vy sami. To může být obtížné zvláště pro čerstvé podnikatele, kteří byli dříve zaměstnaní. Můžete také zjistit, že neustále odkládáte činnosti. Pokud je prokrastinace i váš problém, vyhledejte tipy, jak s ní zatočit.

4) Sociální izolace

Byť ke své práci používáte sociální sítě, jste celý den pouze sami se sebou.

Pokud jste společenský typ, který vyžaduje šum kolektivu, je pro Vás vhodným řešením například pronájem stolu v kancelářích či práce např. v kavárně atd.

 

 

5) Pracovní doba bez konce

Z vlastní zkušenosti i ze zkušenosti známých vím, že u práce z domu jsme měli tendenci pracovat přesčas. U oborů jako je MLM je vymezení pracovní doby velmi obtížné, protože MLM je životní styl. Nicméně i já jsem našla vhodný způsob, jak oddělit práci od soukromí. Tento mezník je nezbytný pro uchování zdravé rodiny, tělesného i duševního zdraví a bezpochyby i pro zamezení vyhoření. Když totiž o svou práci budete zakopávat 24hodin denně přestane vás naplňovat nebo si vybere svou daň ve vztahu.

 

Naštěstí tato úskalí lze velmi snadno odbourat a vytěžit pro sebe maximum tak abyste se bavili svou prací. Protože ten, kdo dělá to, co miluje, nikdy nemusí pracovat. Pouze se baví.

  Napadá Vás dalších 5 výhod práce z domu?

 

Mně práce z domu velmi baví a jsem za ni nesmírně vděčná. Protože dokud nemáte porovnání se zaměstnáním nevíte, co získáváte.  Líbí se Vám, že vlastně úskalí přeměníte na výhodu? Chcete pracovat na volné noze a z domu?  Zkuste bezplatnou registraci a já se s Vámi spojím  a pomohu Vám zlepšit Váš pracovní život. 🙂

Nezapomeňte nás sledovat také na Facebooku.

S Vaší zkušeností, s prací z domu, se klidně podělte do komentářů. 🙂 Přeji úspěšný den! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *