Detoxikační desatero

Home / Blog / Detoxikační desatero

Zatímco každý den pravidelně pečujeme o svou hygienu i zevnějšek a činnosti jako čištění zubů, mytí vlasů nebo obličeje považujeme za rutinu, na očistu vnitřku těla nesprávně zapomínáme.

Do určité míry probíhá v těle samočištění, čili taková malá detoxikace. Ovšem zatížení těla vlivem okolí a stravy je v dnešní době mnohonásobně větší než je tělo schopno samotné zvládnout. Mechanismy jsou tím pádem tak přetíženy že přestávají fungovat a dochází i ke stagnaci lymfatického systému.

Naše tělo začne vysílat signály, kterými nám dává najevo, že proces samočištění nefunguje tak jak má. Nadměrná únava, přemíra pocení, mastné vlasy, nadměrné maštění pleti, vyrážky, zácpa, průjem nebo i nechutenství. Je mnoho signálů, kterými tělo volá o pomoc. V tuto chvíli je nejvyšší čas na řízenou vnější detoxikaci, která nejen uleví tělu v akutní fázi ale také nastartuje přirozené čistící vlastnosti těla, které se  vzniklým přetížením zastavily.

Vnější detoxikace přináší velkou úlevu detoxikačním orgánům, které po nadměrném zatížení potřebují odpočinek. Stejně jako si potřebujete vy odpočinout po velké námaze, i orgány potřebují mít oddych. Jenže na to spousta z nás zapomíná. Následkem jsou potom onemocnění a řešení bývá zdlouhavé.

Detoxikace je nedílnou součástí a základním kamenem tradiční čínské medicíny a je využíváná po tisíce let i v ajurvédě.

Odměnou po vyčištění organismu je nová energie, vitalita, silná imunita a dobrá nálada. Metody a podoby detoxikace se různí, proto nelze jeden návod brát za sobě vlastní. Vždy je potřeba přihlížet k individuální potřebě a aktuálním potížím, kterými člověk prochází. Každý člověk má své vlastní návyky a jedinečný metabolismus. Navzdory tomu se dá říci, že společným faktorem detoxikace u všech jedinců je ulevit přetíženému organismu od nadbytečných toxinů a nastartovat znovu tělo. Proto se u všech doporučuje nejen změna životosprávy ale i úprava jídelníčku.

Během očisty je nutný zvýšený příjem vlákniny i vody a také větší příjem detoxikačních potravin. Na druhou stranu je nutné omezit vše co zvyšuje překyselení těla a zanáší tělo dalším balastem. Dodržujte proto následující pravidla.

 

Deset pravidel detoxikace:

1) Po dobu 7 dní vynechejte ze stravy červené maso a živočišné tuky

2) Káva, alkohol, drogy nebo i cigarety jsou po dobu detoxu tabu

3) Bílý cukr, cukrovinky a slazené nápoje nepijte. Nahraďte je čistou vodou nebo šťávou ze zeleniny.

4) Příjem soli omezte na maximum

5) Omezte mléčné výrobky, bílou mouku i vajíčka

6) Výrobky ve kterých jsou aromata, barviva a další průmyslově zpracované potraviny nepoužívejte

7) Zvyšte přísun antioxidantů a vlákniny- antioxidanty jsou v červené zelenině i ovoci

8) Zařaďte do jídelníčku detoxikační bylinky

9) Je to nejlepší doba pro nasazení probiotik

10) Nezapomínejte pít! Jen voda dokáže vyplavit vše co se v těle uvolní.

Rad a tipů na téma detoxikace je mnoho a každý si v nich najde to své. Já jsem proto připravila webinář, ve kterém se mimo jiné dozvíte, jak podpořit vnitřní detoxikaci i zvenčí pomocí produktů tianDe.

Vstupte proto ZDARMA do naší facebookové skupiny a podívejte se na webinář.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/214865/virtual/www/domains/renatarecmanova.cz/wp-content/plugins/ultimate-social-media-icons/libs/controllers/sfsi_frontpopUp.php on line 63