Detoxikace a očista těla

Home / Blog / Detoxikace a očista těla

Přišlo jaro a s ním první pupeny na stromech. Takže přišla doba, kdy bych měli ulevit svému tělu po zimě, vyčistit ho od nečistot a darovat mu pořádnou porci živin. Jen detoxikace je účinný způsob jak se zbavit potíží.

Prosím Tě, na co, vždyť mně nic není…To je častá věta jako námitka, proč by měl někdo podstupovat detox. Každý z takových oponentů ale trpí minimálně na jeden problém, který opravdu zapříčinila špatná funkce těla.

 • Alergie, vyrážky, svědění, záněty a kvasinky
 • Zuřivost, vztek, hněv
 • Únava, rezignace, nerozhodnost
 • Oslabení zraku, slzení očí, záněty spojivek
 • Bolesti hlavy, svalová ztuhlost, bolesti zad
 • Mastné vlasy, akné, pigmentové skvrny, psoriáza, lupénka,
 • atopický ekzém a další….

 

Možná se v tom poznáváte a nevíte co s tím?

Jak jistě víte v těle vše souvisí se vším a proto je hlavní vyčistit střeva, než začneme s dalšími orgány. Jelikož jsem chtěla započít očistu střev i já, pátrala jsem a nalezla několik způsobů. Na některé mi chybí odvaha a na jiné žaludek.

Proto mně oslovil způsob dle Ajurvédy. Ta hojně využívá Triphalu- což je směs tří druhů ovoce ( Google napoví). Tuto lze již sehnat v podobě kapslí, které se užívají na noc a ráno je efekt zaručen ? Triphala svými účinky čistí tlusté střevo, tenké střevo i játru ale tu jen částečně proto je potřeba další pomocníky. Harmonizuje tělo, odstraňuje plynatost, nadýmání, překyselení, vyživuje krev, posiluje svaly a mozek.

Triphala by se měla ideálně užívat 80 dní ovšem i tady platí, čím delší nemoc tím delší očista. Po této době je dobré mít měsíc pauzu a pokračovat i rok ? Ideální je používání na jaře a na podzim jako dvouměsíční kůra.

Vhodné pro čištění střev jsou i:

Ovesné vločky mají vysoký obsah bílkovin, nenasycených mastných kyselin, slizových látek, vitamínů B1B6 a Eželeza a vápníku. Obsahují též fosfor a lecitin. Obsahují průměrně 66,5% sacharidů, 14,4% bílkovin a 6,8% tuku.Ovesné vločky jsou lehce stravitelné a známé svým obsahem lehce rozpustné vlákniny, která reguluje cholesterol a glukózu v krvi. Často proto též tvoří základ výživy atletů, zejména vzpěračů. Ovesné vločky pomáhají snižovat krevní tlak[zdroj?]. Oves má posilující účinky, blahodárně působí na nervovou soustavu a tlumí zvýšenou činnost štítné

 • Zelené potraviny, saláty nebo zeleninové smoothie. Když je navíc obohatíte o Psylium podpoříte peristaltiku střev, podpoří vás i u probíhající diety a sníží hladinu cholesterolu.
 • Vynechání mléčných výrobků, pšenice a červeného masa střevům výrazně uleví. Často lidé pocítí velkou úlevu a mají i více energie takže nahlížejí na konzumaci mléka a červeného masa již skepticky.
 • Když ještě přidáte sklenici teplé vody s citronem každé ráno, doplníte skvěle tekutiny.
 • Vitamin C  obsažený v citronu posílí vaší imunitu a také pomůže s překyselením.

Děkuji Vám za přečtení těchto řádků a přeji slunečné dny bez zdravotních potíží.

Na naši facebookové stránce sledujte tipy nejen k detoxikaci. Ve skupině se na vás těšíme i se zakazníky, kteří detoxikaci vyzkoušeli a podělili se o své dojmy a pocity.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *