Co je to detoxikace?

Home / Blog / Co je to detoxikace?

Detoxikace organismu je často slýchané téma, obzvláště na jaře a na podzim.

Neznamená to ni jiného než pročištění těla a mysli, patří k základním preventivním a léčebným metodám nejen v ájurvédské medicíně. Hlavním úkolem detoxikace organismu je odstranění odumřelých buněk, tkání a vyloučení toxinů, které se v organismu hromadí. Buňky se obnovují během celého našeho života, nové buňky nahrazují ty odumřelé. Detoxikací tělo vyloučí jedovaté látky čili toxiny. Toxické látky se v těle hromadí následkem sedavého způsobu života a konzumace potravin, které často obsahují mnoho živočišných bílkovin, rafinovaných cukrů, barviv, konzervantů, hormonů, antibiotik, dále se toxiny nacházejí ve vodě, v ovzduší (výfukové plyny, smog) i v podobě záření (mobilní telefony, elektrospotřebiče). Všechny tyto odpadní látky se v těle zadržují a zpomalují regeneraci orgánů (staré rozpadající se buňky jsou pomaleji nahrazovány novými buňkami).

Detoxikace organismu – strava

Z jídelníčku je třeba vyloučit rafinované a průmyslově upravované potraviny a naopak se doporučuje konzumovat potraviny, které podporují vyčištění a regeneraci celého organismu, jsou zásaditější povahy. Vyloučit je nutné překyselující potraviny: maso, mléčné výrobky, rafinovaný cukr, bílou pšeničnou mouku, kofein, rostlinné oleje.

Účinky detoxikace organismu

Správně provedená detoxikace harmonizuje celý systém, navozuje pocit zdraví, zvyšuje energii a projasňuje mysl. Detoxikace organismu navodí samoléčebné schopnosti organismu a s její pomocí docílíme pročištění celého těla a krve. Detoxikace organismu se liší tím, že odstraňuje toxiny nejen z trávícího traktu, ale také z celého organismu (zejména hluboko usazené toxiny v tkáních). Výsledkem je výrazné zlepšení na fyzické i mentální úrovni, a nabízí cestu k vyléčení mnoha nemocí.

Detoxikace organismu je vhodná
– U zdravých lidí jako prevence, která je vždy lepší než léčení nemocí
– Pro celkovou regeneraci, organismu a lepší pocit
– Jako základní léčba pro zvýšení potence a u neplodnosti
– Při léčbě chronických onemocnění jako např. chronická horečka, záněty kloubů, revmatismus, dna, bolesti zad, hemeroidy, nemoci srdce, anorexie, gynekologické poruchy, cukrovka, nemoci jater, kožní vyrážky, ekzémy a lupenka, chronické průjmy, krční, nosní, ušní a oční onemocnění, otoky, únava, vyčerpání, nadváha, časté nachlazení, astma, nervová onemocnění, sexuální poruchy, bolesti hlavy a migréna, nadýmání, zažívací obtíže, močové a žlučníkové kameny, deprese, nespavost….

Přečtěte si také DETOXIKAČNÍ DESATERO a zjistěte jak na to správně.

Přidejte se ZDARMA  do naší facebookové skupiny, kde najdete i webinář na toto téma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *