5 věcí, kterými si poškozujeme vlasy

Home / Blog / 5 věcí, kterými si poškozujeme vlasy

Neustále si stěžujete na své vlasy? Padají, jsou slabé nebo nerostou tak jak byste chtěla?Místo aby vám dělaly parádu tak z nich máte spíše starosti? A víte, že si za to můžete dost možná i samy?

Mrkneme se čím si denně ničíte vlasy.

Ženská touha po experimentech, dokonalých účesech či rozmanitých veselých barvách může dosahovat takových extrémů že pak už není co zachraňovat. Čím více se snažíme zlepšit jejich vzhled nějakými úpravami tím více je huntujeme.Spoustu chyb děláme nejen při úpravě vlasů ale i s běžným udržováním.

Na toto si rozhodně dejte pozor.

1)Každodenní používání žehličky na vlasy

Jestli si pravidelně rovnáte vlasy, znáte žehličku na vlasy, která vlasy zahřeje a vyhladí. Záleží hodně na druhu žehličky, který vlastníte a také na péči kterou nanášíte na vlasy před žehlením. Pokud se jedná o ty levné kde nelze regulovat teplotu, tak ty jsou nejtěžší zkouškou pro každý jeden vlas. Existují na trhu i super žehličky, které mají speciální povrch napuštěný kondicionérem, jež vlasy chrání. Každopádně ať už máte kteroukoliv, žehlení vlasy ničí vždy. Vlasové vlákno je škvaří a jelikož nemá samoregenerační schopnost, nenávratně se ničí.

 

Zkuste proto vlasy nežehlit denně ale pouze po umytí. Vyberte kvalitní žehličku a teplotu žehlení nenastavujte na více než 180 stupňů. Vlasy prvně absolutně vysušte a poté použijte kapsle s ceramidy s vitaminem B5, které vlas obalí a chrání před vysokými teplotami ať už u žehlení nebo vlivem slunce. Po žehlení je ještě vhodné do konečků nanést výživný kokosový olej ve spreji.

 

2) Chyby při mytí vlasů

Zdá se, že mytí vlasů je tak samozřejmá činnost, že na ní prostě není co zkazit? To je velký omyl. Vše to začíná špatnou technikou mytí vlasů a nevhodným přípravkem. Vlasy se mají umývat šetrně po směru růstu, nikoliv v předklonu.

Tím to teprve začíná. Po důkladném umytí šamponem bez silikonů a parabenů nesmíme zapomínat na následnou péči. Samozřejmostí by měl být balzám na vlasy, který vlas po mytí uzavře a uhladí. Můžete zvolit kokosový balzám ve sprehi, který vás ohromí účinky i vůní. Následnou doplňkovou péči zvládneme jednou až dvakrát týdně v podobě zábalu z Fluidu s arganovým olejem nebo vlasové masky vybrané podle typu poškození a vlasu. Pokud si myjete vlasy večer před spaním, nechoďte spát s mokrou hlavou. Mokré vlasy jsou velmi náchylné a citlivé takže se snadno zlomí třením o polštář.

Jak často mýt vlasy? V případě, že je to nezbytné (příliš mastící se vlasy), i denně. Ale u takto rychle mastících vlasů je dobré najít příčinu a zapracovat na prodloužení intervalu, protože se vlasy i vlasová pokožka každodenním mytím dehydratují a tím se aktivuje přemíra mazu. A je z toho začarovaný kruh.

3) Nesprávné fénování

Vlasy se stejně jako u mytí a žehlení mají upravovat po směru růstu. Opět často vysoušíme vlasy v předklonu nebo proti směru a tím si otevíráme keratinová vlákna. Vlasy se tak postupně ztenčují a třepí. I v případě fénování můžete použít na ochranu svých vlasů, před horkým vzduchem ochrannou péči s ceramidy a vitaminem B5.

4) Barvení a odbarvování

Barvení vlasy ničí, to všichni víme. Co je ale likviduje ještě více je odbarvování. Žádnou jinou úpravou vlasů jim neškodíte tak jako chemickým zesvětlováním.

Ani příliš časté barvení a střídání barev není pro vlasy ideální. Úplně stačí barvit jednu za měsíc. Permanentní a polopermanentní typy barev mění strukturu vlasu, což má za následek ztrátu lesku a pružnosti vlasu. Mnohem lepší než domácí barvení s ledabyle vybranou barvou z regálu, je návštěva kadeřnice, která má barvy šetrnější, účinnější a kvalitnější. Díky přírodním maskám a šamponům nejen, že vlasy zregenerujete ale zároveň uchováte zářivost vaší barvy déle. Prodloužíte tak dobu k dalšímu barvení, posílíte vlasovou strukturu a budete mít krásnou lesklou kštici. 

5) Splétání mokrých vlasů

Stahujete neproschnuté vlasy do drdolu nebo culíku abyste pak měla krásné vlny?

Takto sice dosáhnete kudrnatosti jenže si polámete vlasová vlákna. Takže se posléze začnou třepit a lámat v délce. neméně trpí vlasová pokožka. Ta nejen že nemůže dýchat ale také se zapařuje a vzniká ideální prostředí pro rozvoj plísní a jiných infekcí. Zanesou se vlasové folikuly a lupy jsou na světě. Pro vzdušný účes hustých, těžko schnoucích vlasů je vhodná řada s aloe vera Vyzkoušela jsem na sobě tu absolutní lehkost a čistotu vlasů, která je navíc vhodná i pro dětské vlásky. Vaše vlasy budou vybízet k pohlazení.

Jaké nejčastější chyby děláte v péči o vlasy vy? Napište mi zprávu a napravíme to společně. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *