4 NEJVĚTŠÍ chyby které poškozují PLEŤ

Home / Blog / Péče o pleť / 4 NEJVĚTŠÍ chyby které poškozují PLEŤ

Hezký den.

Ráda bych vám dnes popsala jakých chyb se dopouštíme na své vlastní pleti a jaké to má následky.

Minimálně dvakrát týdně se setkávám s ženou, která mi řekne, že si nikdy nepečovala o pleť nebo dokonce se opakuje věta – Make-up to zakryje. Upřímně je mi z toho smutno. Kdo jiný by měl dbát o naší krásu když ne my samotné?

Co si touhle ignorací vlastní krásy chceme dokázat? Ženy pak často v omluvě svého neutěšeného stavu prohlašují, že nemají čas na blbosti. Dle mého, péče o sebe sama není blbost. Nuže, každý ať jedná jak uzná za vhodné 🙂

Moje maminka o sebe vždy pečovala a vyzařuje z ní ženskost dodnes. V ní mám vzor již od doby kdy jsem si zkoušela její lodičky a půjčovala rtěnku 🙂 Ještě dnes si vybavuji jak se smála, že jsem namalovaná až za ušima ale nikdy mně nehubovala. Naopak, vytáhla mi ještě k těm lodičkám korále.

Pokud se budete vyvarovat těmto 4 chybám, bude Vaše pleť krásná a odvděčí se.

1. NESPRÁVNÝ POSTUP v základní péči:Chybný postup spočívá ve vynechávání nebo přeskakování kroků. Čili na neočištěný obličej nanášíme peeling a tak si zanášíme nečistoty hluboko do pokožky. Odličujeme se neustále jen micelární vodou nebo dokonce tonikem! Chybou je také nekompletní péče. Pokud nečistíte obličej, nepraktikujete peeling nemá smysl používat jakýkoliv krém nebo masku.  Jak správně pečovat se dočtete ZDE

2. SPÁNEK S MAKE-UPEM: Poměrně rozšířený jev obzvlášť mezi mladými dívkami. V noci, pokožka odpočívá a    vstřebává všechny látky ve zvýšené míře. A tak místo aby se v noci omlazovala, vyživovala a nabírala sílu po        působení vnějších vlivů, dusí se pod silnými nánosy líčidel.

3.KOUŘENÍ: O škodlivosti tohoto zlozvyku všichni víme 🙂 Ale věděly jste, že na obličeji se odráží stav celého těla? Například popraskané červené žilky v okolí nosu ukazují právě na plíce. Představte si, co je v jedné cigaretě, co vše musí tělo vyfiltrovat a vyloučit. jeden ze způsobů je pokožkou, na které to jde následně vidět.

4.PŘEHNANÁ PÉČE: Všeho moc škodí. Platí to i v péči o pleť. Peeling více než 3x týdně, kombinace řad, čištění   drhnutím nebo dokonce necitlivá péče o oční okolí. Mohla bych psát dlouho jaké jsou špatné návyky. Nejzajímavější je kombinace řad. Začneme používat například celou sérií výrobků na léčbu akné a než přípravky začnou projevovat účinky jsou vystřídány za jinou sérii. Co hůře, jsou vzájemně kombinovány.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *